ЩО РОБИТЬ КОБОЛЄВ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗАРПЛАТУ І РОБОТУ

ЩО РОБИТЬ КОБОЛЄВ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗАРПЛАТУ І РОБОТУ

Голова «Нафтогазу» переходить у пряму інформаційну атаку. Але поки виходить непереконливо: особливо якщо зважити на тезу, що пенсії люди отримають завдяки високій ціні на газ.

Керівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв виступив в ефірі програми «Свообода слова». Якщо коротко описати, що сказав Коболєв, то все це можна звести до трьох пунктів:

1. 16% усіх податків у 2018 р. заплатила група «Нафтогаз». Тобто пенсії, зарплати бюджетників, в усьому цьому  велика частка грошей «Нафтогазу».
2. Ціни ми знизити на газ не можемо — це компетенція уряду.
3. На наглядову раду НАКу чинять шалений зовнішній тиск.

Що не сказав Коболєв? Він скромно упустив, що «Укргазвидобування», яке знаходиться у його прямому підпорядкуванні, обвалило видобуток газу і ми маємо по минулому року мінус 1 млрд кубів, за що персональну відповідальність несе і сам Коболєв.

Але головне не це. Головне питання — навіщо Коболєв вийшов у прямий ефір?

Відповіді тут дві. Перша — його ключова задача втриматися на роботі (22 березня закінчується контракт). Друга — зберегти за собою зарплату $1,8 млн на рік. Саме тому він і пішов в інформатаку.

Хто головні союзники Коболєва? Посол США і «Народний фронт» при нейтралітеті АП. Власне, ці союзники і вимальовують стратегію дій Коболєва, який у цілому розуміє, що він для цих союзників важить настільки багато, що вони готові до шахматної партії, у якій його спробують залишити на дошці в обмін на фігури меншого рівня, незалежно від результатів виборів. Правда, він не розуміє, що ці самі союзники в разі перемоги їхнього кандидата на президентських виборах, який не сприймає Коболєва, також його розміняють, щоб поставити когось більш лояльного.

Тому поки варіантів долі Коболєва є всього кілька.

Перший: у нього дещо уріжуть зарплату і залишать працювати.

Другий: Коболєвим почнуть торгувати, щоб змінити шило на мило.

Але головне, на що розраховує Коболєв, — це те, що в нього є час до парламентських виборів. А дев’ять місяців у наших умовах — це дуже багато.

Loading...