Екс-міністр Кузьмук: Знаєте, чому росіяни після Іловайська не пішли далі? Вони перелякалися

Екс-міністр Кузьмук: Знаєте, чому росіяни після Іловайська не пішли далі? Вони перелякалися

Генерала Муженка я знаю давно, коли він ще був підполковником. Він підготовлена людина. І не можна вішати усіх собак, він – Головнокомандувач Збройних Сил. Не треба забувати, що коли він віддає наказ, то вже знає, що при виконанні цього наказу будуть втрати і їх не можна уникнути.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив генерал армії України, екс-міністр оборони України Олександр Кузьмук.

Ведуча програми зауважила, що за останні роки Україна пережила чимало трагедій, зокрема, Іловайськ та Дебальцеве. Відтак, пані Влащенко запитала у гостя програми, як він оцінює дії керівника Генерального штабу Віктора Муженка.

«Генерала Муженка я знаю давно, коли він ще був підполковником. І хочу сказати, що він підготовлена людина. Не можна вішати усіх собак, він – Головнокомандувач Збройних Сил. Не треба забувати, що коли він віддає наказ, то вже знає, що при виконанні цього наказу будуть втрати і їх не можна уникнути. Він добровільно бере на себе всю відповідальність: і моральну, і перед законом», – зазначив Олександр Кузьмук.

На переконання екс-міністра оборони, що не кожен військовий командувач здатен піти на такі кроки, на які зважився Муженко.

«Я знаю, що велика група експертів працювала над кожним питанням. І назвіть мені хоча б одного маршала за всю історію, який під час свого командування був постійно успішним. Ви не знайдете такого. А все за рахунок відповідальності. Але потім цивільні люди полюбляють в усьому звинувачувати військових. Це не правильно», – наголосив Кузьмук.

Тому, що стосується трагедій у Іловайську та Дебальцевому, генерал армії зазначив, що потрібно вважати це спільною трагедією України, а не звинувачувати окрему людину.

«Це наша спільна біда. Ми втратили багато людей, могли б втратити й більше. Але знаєте чому під час подій в Іловайську росіяни не пішли далі (а вони б могли і до Одеси дійти)? Вони перелякалися.

Їм передавали, мовляв на Донбасі, на Одещині їх чекають з хлібом та сіллю. Але тут відбулося таке піднесення патріотизму, що нікому в Кремлі у голові не вміщалося, що діти та літні жінки будуть маскувальні сітки плести. Тому й вони побоялися. А наші люди піднялися»,– додав Олександр Кузьмук.