Почалося! США та Іран опинилися за крок від війни

Почалося! США та Іран опинилися за крок від війни

Річ у тім, що Саудівська Аравія та США підозрюють Іран у нападі на декілька нафтових об’єктів саудів у Персидській затоці. Іран спростовує причетність, а у відповідь на будь-які «різкі рухи» обіцяє відновити ядерну програму.

На думку багатьох військових та геополітичних експертів, війна між США та Іраном як ніколи близько. Зокрема, Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант, закликав Білий Дім «приборкати своїх яструбів, поки не пізно». За його словами конфлікт почнеться «через помилку»…

В той же час, Дональд Трамп вже наказав відправив у Персидьску затоку чотири бомбардувальники B-52, а також авіаносець «Авраам Льнкольн» з ударним угрупуванням, а в.о. Міністра оборони США Патрік Шенахен запропонував відправитин а Близький Схід 120 тисяч американських солдат на випадок агресії Ірану. Зазначу, що аналогічна чисельність американських вояків на Близькому Сході була перед вторгненням в Ірак.

Проблема Шататів в тому, що їх, в цій, поки гіпотетичній військовій кампанії не готова підтримати жодна країна-член НАТО, тому доведеться розраховувати винятково на власні сили, а не слід забувати, що за Іран 100% вступиться Росія, а у Саудівської Аравії є паралельна війна у Ємені, де вона воює проти хуситів, підтриманих Іраном. Коротше, світ знову напружено спостерігає.

Loading...