Чотири місяці приховували закриття справи: як поплатилися за зйомку маєтку нардепа-мільйонера

Чотири місяці приховували закриття справи: як поплатилися за зйомку маєтку нардепа-мільйонера

Журналістам вдалося добитися поновлення справи про грабіж і перешкоджання журналістській діяльності під час зйомок біля будинку народного депутата Ігоря Котвіцького.

Ще у грудні 2017-го року Харківська поліція закрила справу про пограбування знімальної групи телепрограми «Наші гроші». Але дізнатися про закриття справи редакції довелося лише наприкінці березня 2018 року після низки звернень.

Сам напад стався 10 квітня 2017 року, коли журналісти телепрограми проводили відеозйомку коптером маєтку нардепа Ігоря Котвіцького у харківській «Рубльовці». Зйомка здійснювалась для сюжету про використання спецпризначенців Національної поліції для безкоштовної охорони самого депутата-мільйонера і його нерухомості.

Під час зйомки чоловік із закритого котеджного містечка, в якому розташована резиденція Котвіцького, підійшовши з-за спини, без жодних запитань чи пояснень схопив оператора за горло, вихопив планшет для управління коптером та втік на автомобілі.

Тоді вдалося зафіксувати на відео як сам момент нападу, так і подальші пояснення грабіжника, якого незабаром розшукали у котеджному містечку.

Нападник пояснив журналістам, що віддав планшет охороні маєтку народного депутата. Тоді ж і виявилося, що маєток охороняють співробітники поліції особливого призначення.

У постанові про закриття провадження було зазначено, що грабіжник «направився з планшетом до будиночку охорони, в якому були співробітники поліції. Після чого він вийшов і пішов до себе додому без планшета».

Попри те, що планшет майже одразу після пограбування опинився у співробітників поліції, його не повернули знімальній групі навіть після закриття провадження, яке відбулося майже чотири місяці тому.

Справу про напад закрили 4 грудня 2017 р. постановою старшого слідчого СВ Харківського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції Пілюшенко Ю.М. Провадження було кваліфіковане за статтями 186. ч. 2 (грабіж, поєднаний з насильством) і ст. 171 ч.1 (умисне перешкоджання законній профдіяльності журналістів) КК України.

Слідчий тоді вирішив, що у діях нападника немає складу кримінальних правопорушень.

Постанова про закриття провадження зобов’язувала направити її копію потерпілому і заявнику. Однак слідчий тримав її в секреті від потерпілих з грудня 2017 р. Лише наприкінці березня, після низки звернень журналістів до міської та обласної прокуратури, редакція дізналася про закриття справи і отримала копію постанови.

Жодних слідчих дій, окрім відбирання заяв і відеодоказів у день нападу, зі знімальною групою не проводилося, навіть після звернень потерпілих з проханням зробити це.

Нагадаємо, журналіста вдалося дізнатися, що нардеп Ігор Котвіцький користується безкоштовною державною охороною на сумнівних підставах.

Джерело: Bihus.info